Září 2012

Bitchez love sračky on FB

30. září 2012 v 22:08 | Storyteller |  Ze života (mého)
Piškotci! Storyteller už je v tom. Jak jsem si myslel, že přechod na VŠ pro mě bude drtivý dopad, přechod na VŠ pro mě byl hodně drtivý dopad. Zezačátku jsem se cítil hodně pod dnem. Shrňme si to:

17. září - "i" - spolu s dalšími 200 ošatovanými a okalhotovanými lidmi jsem byl vehnán do čekárny před aulou. V aule nikdo nebyl, ale bylo tam otevřeno, takže rozmilý Storyteller neváhal, vstoupil a hezky se usadil. Pak přišel pán, ať se laskavě vrátím a počkám na pani ze studijního oddělení, takže jsem oficiálně prvním odanonymněným člověkem z financí. První dojem můžeš udělat jen jednou - napoprvé. :-D Za deset vteřin přišla pani ze studijního oddělení a pokynula nám jít do auly. Tohle nebudu komentovat. Pak nás dlouhou hodinu seřazovali podle abecedy. Ve tři přišli piráti z karibiku, bla bla bla, pak každý člověk v místnosti šel, řekl "slibuji" (co?), šáhl na jakousi věc, dostal zelený papír a sbohem. Doporučuju přijít na imatrikulaci v riflích a triku AC/DC - tak dostanete zelený papír hned a nemusíte se 2 hodiny někde přemáhat, abyste neusli. No.

19. září - úvod do studia a prvákoviny - úvod do studia vypadal přesně tak, jako když si představíte úvod do studia. Na prvákovinách si nás rozdělili do skupinek (které neodpovídaly tomu, jak spolu chodíme na cvičení, takže znám 20 lidí, se kterýma chodím akorát na přednášky), pak se hrály poznávací hry a spousta, spousta stupidních her (kuli-kuli-pipi-pipi-oli-oli-homo-homo), šli jsme se podívat do menzy, přihlásit se k systému (říkal jsem si, že cvičení do obchodní korespondence si navolím vklidu doma. Vklidu doma se pak ukázalo jako hodně pozdě, takže jsem si musel vyměnit několik e-mailů s pani výše a překonat hodně stresu, než mi cvičení nakonec přehodila. Teď už je všechno vpořádku) a pak se šlo chlastat (jak se to vezme - prohibice, no). No dobrá, některý hry nebyly až tak stupidní. Bylo mi zima a hrálo se tam na můj vkus příliš hip-hopu, takže jsem to v 8 zabalil a sbohem. Ale nemůžu říct, že bych se úplně nudil. Kdyby bylo lepší počasí, považoval bych prvákoviny za vydařenou akci a možná bych tam býval zůstal i do rána ;)

24. září - první školní den. Měli jsme jen jednu přednášku z matiky, ale řeknu vám - to stačí :-D Jako člověk z obchodky jsem nečekal, že vysokoškolská matika bude procházka růžovým sadem, ale zatím to úplný očistec není - člověk si jen musí počítat trochu víc než když dostal na střední za úkol 2 příklady

Další dny - co mě úplně zabíjí, je začátek rozvrhu v 7:00! ráno. Já, který dojíždím, tak musím vstávat v 5 hodin, což se teda fakt nedá. Možná si na to zvyknu, ale bude to bolet. :-D Naštěstí mám na sedmou jenom 2x za 14 dní. Zatím se mi nejvíc líbí přednášky do podnikové ekonomiky. Paní docentka má ráda černý humor (statistiky úspěšnosti u zkoušek - fakt sranda), ale tahle látka mi není neznámá - vypadá to, že mám ze střední docela slušný základ. Naopak předmět Základy práva je zabijácký. Slovní průjem v 7 ráno, to je smrtelná kombinace.

Popojedem.

V pátek jsem byl s Paštičkou na sluníčkové akcičce Samhainfest (jak jsem vyhrožoval v minulém článku). Byla to nádhera. Cruadalach, Virrasztók a Illuminandi - tři dobré folk-metalové kapely, kterými rozhodně nepohrdnu, pokud by se objevily na Mastru nebo na Brutale. A pak Silent Stream of Godless Elegy. Bože Bělbogu, to bylo skvělý! Jsem zpíval a smažil (Paštička staticky kývala hlavou :-D). Dokonce jsem si i promluvil s frontmankou Hankou Hajdovou (pokud se dá "Byli jste skvělí." - "Dík." považovat za konverzaci :-D) Pak Dalriada - jako první trojice, ale Silenti byli lepší. Musí se nechat, že jejich frontmanka má dobře pěstěný vlasy a leckterý satanáš by jí mohl závidět její headbang. No a pak Arkona. Už v prvních 10 vteřinách Vás dokáže Masha Scream nabít svou ohromnou pozitivní energií. Slava bratia!

Sluníčkoví lidičkové

11. září 2012 v 23:51 | Storyteller |  Ze života (mého)
Lidi, já se tak těším! S Paštičkou jsme se totiž rozhodli, že si uděláme veselý, folk-metalový pozdim :-D V pátek, 28. září valíme na Samhainfest do Brna (a ačkoliv můj kamarád Princezna prohlašuje, že se +- týden okolo svátku Samhain zamyká do kamrlíku před oživlými mrtvými, my si Arkonu a Silent Stream of Godless Elegy ujít nenecháme). Osobně považuji SSOGE za nejlepší tuzemskou kapelu! (kurňa, škoda, že to zas nikdo nezná - pokud mi napíšete do komentářů, že je máte taky rádi, vězte, že se vám v brzké budoucnosti budou dít samé dobré věci). No. A 27. Října valíme na Heidenfest do Prahy - Korpiklaani, Wintersun, Varg, Trollfest a Krampus. Cítím se TAK sluníčkově!

Na zem mě však brzo přivede nástup na vysokou :-D - příští týden máme imatrikulaci (říkejme tomu prostě "věc na "i""), hurá akci pro prváky a úvod do studia, 24. září už nastupuji. Když jsem si včera byl nechat na mé fakultě (PEF Mendlovka - obor Finance, kdyby to někoho sralo) potvrdit kartičku na vlak, pohled na sice metloša, ale drtícího se z tlusté složky, pro mě byl značně děsivým. Kdy já budu spát? Hlavně jsem měl 4 měsíce nepřetržitého mentálního volna. - Ne, netěším se.

Také jsem byl s fraucimorem tenise (playete tenis?) - a můžu vám říct, že nejlíp jsem si zahrál se zdí. Byl úspěch, když se fraucimor trefil "tou věcí" do míčku a zázrak, když mi byl schopen vrátit míček přes síť. Byla to sice sranda, ale i ta hodina a půl na slunečné straně mě dokázala zničit - že jsem si pak ani to pivo na růžku nedal (dobrá, dal jsem si houbu).

Tak zdar.

Silent Stream of Godless Elegy - Skryj hlavu do dlaní ♥