Ožralí metalisti 2012

19. července 2012 v 21:46 | Storyteller |  Ze života (mého)
Aneb jůůů, už mám 2 pásky. Pokud se zrovna neuchlastáte k smrti poté, co vám bratra přejel vlak, je Mastr skvělý způsob, jak strávit chvíli volného času. Majíce lístky už od ledna, vydali jsme se s partou sedmi lidí ve středu směrem Vizovice (já jsem plánoval spoje :-D - jak jinak).Středa - Jeli jsme ve složení já, moje drahá polovička, Ještěrka, Zlatovláska (loňská sestava) a jako bonus ještě Zlatovláskův bratranec Kedly a jeho kamarád Überwald s jeho drahou polovičkou. Takže o co byly kapely slabší, o to větší byla prdel.

Například už ve vlaku - přijde průvodčí: "No prosím dejte si zavazadla nahoru nebo to máte za 100. No šup šup" neuvěřitelně přihřátým hlasem - jsme se řehtali až do Otrokovic (jako nic ve zlým, ale řehtali byste se taky).

"Ubytovali" jsme se na místě, kde jsme si mysleli, že by mohl být stín a nemusely by tolik smrdět chcánky. No, spletli jsme se. S tím slunečním svitem so nebylo takový utrpení, ale lidi si jako toaletu zase zvolili křoví zrovna u našich stanů, takže zápach zpočátku nevýrazný, ke konci téměř nesnesitelný. Nesnáším lidi :-D

Příští rok už se tohle nestane!

Jakmile jsme postavili stany, najedli jsme se, napili, no znáte to :-D

Čtvrtek - zpoždění, než otevřou areál bylo proti loňské třičtvrtěhodině pouhých 25 minut a pouhých 15 minut jsme čekali na pásky. A zase - než se člověk dostal ke stejdži, musel projít kolem "Pojď k nám" volajících stánků s jídlem a s pitím (ne, obcházet areál mi nechtělo). Na koncert jsme šli kapelám Saltatio Mortis a The Sorrow, později Kamelot a Within Temptation. Nevím jak pro Vás, ale pro mě byl vrcholem právě čtvrtek.

Pátek - jsme si dali takovou pauzu, protože pršelo a neměli jsme pocit, že zrovna dnes musíme být půl dne vkuse v kotli. Viděli jsme Visácí zámek, kapelu Sirenia a Edguy.

Sobota - ze soboty jsem se těšil nejvíc na kapelu ne Nightfish, ne Arakain, ale Milking the Goatmachine! - sympaťáci s kozíma maskama, kteří hrají tak trochu death metal a tak trochu grindcore a nikdo je nezná :-D Arakainy a Lucku Bílou znám (tvařte se překvapeně) a jejich koncert se mi moc líbil. O hodně víc se mi líbil koncert kapely Korpiklaanů, kde jsme měli na vybranou: buď stát za kokotem s deštníkem nebo být nebezpečně blízko bandě pogujících lidí. Nicméně i u pogujících lidí nebylo přes kokota s deštníkem vidět, tak říkám ženám: jdem dovnitř. A dokonce jsme pogo přežili ve zdraví a bez modřin :-D Koncert Nightfish (takřečených headlinerů) pro mě ale byl zklamáním. Jako sorry, ale Anette zpívala staré písničky, které neuzpívala a nejsem Ještěrka, takže Tuomas už to nezachránil. Ale měli hezký ohňový efekty. Nejvíc se mi ale na sobotě líbíla kapela Deathstars, kterou jsem předtím vůbec neznal - což jsem zaváhal.

Neděle - chtěli jsme jít na Škwor, ale bohužel jsme vstávali až v 1 hodinu, :-D takže akorát Arch Enemy a Sabaton ze Švédska. Arch Enemy - koncert fajn, Sabaton - asi jsem jeden z mála, ale nebyl jsem tak elektrizován jako zbytek davu. Hráli samozřejmě dobře a musí se nechat, že jejich frontman je větší český vlastenec než půlka našeho národa, :-D jen jsem si říkal dafuq, jak se půlku koncertu bouchal do kolene. :-D No chápete to?

Pondělí - odjezd. Opět jsem plánoval spoje já, takže jsme opět trnuli, jestli to bude mít zpoždění (lépe řečeno jak velký zpoždění to bude mít). Naštěstí měly zpoždění vlaky všechny čtyři, :-D takže jsme přestoupili včas a sbohem. Dojel jsem o půl třetí a od čtyř jsem spal až do dalšího dne. No.

Jinak letošní Mastr byl opravdu dobrý - atmoška, sranda, hlášky (i když některé hlášky, třeba "Rád vařím a vím že to umím a holkám se to líbí!" už nikdy nechci slyšet), lidi apod. I s růžovotričkou Markétou z ratuska.blog.cz jsem se (i když krátce) potkal. Heč!

Příští rok jedem zas, no ne?

(jinak sorry, ale fotky stojí za starou belu)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 monyka monyka | Web | 19. července 2012 v 22:43 | Reagovat

hmmm...škwory bych si ráda naživo poslechla...ani netuším ,kdy jsem na nic byla naposled:( to už bude asi pár let :-D

2 evil-ash evil-ash | Web | 19. července 2012 v 22:46 | Reagovat

Závidim,taky jsem tam chtěla,ale nevyšlo to no:(

3 Lawiane Lawiane | Web | 19. července 2012 v 22:52 | Reagovat

Jaj, mástři. Taky chystám článek. No k těm Nightwish, nebo tedy fish. Taky to moc nechápu. Letos jsem tam jela více méně kvůli nim, protože mě nadchli v květnu v Praze a když to srovnám, tak tenhle jejich výkon mi vážně nejde do hlavy. Praha byla úžasná, měli tam projekci, jako WT, mnohem víc efektů a v neposlední řadě lepší setlist. Měli by přestat hrát tolik starých písniček, stejně na ně všichni nadávají. Ale zapařila jsem si na nich slušně, až jsem z toho v neděli nebyla schopná existovat. Jo a Korpiklánskému pogu jsem se díky bohu vyhnula. :-)

4 David David | Web | 19. července 2012 v 23:15 | Reagovat

S těmi bratry je to opravdu neštěstí. Jejich rodina bydlí ve vedlejší vesnici. Toho jednoho bratra přejel vlak ve Frýdku, což je město vedle nás. Těžko říct, jestli to byla sebevražda či nešťastná náhoda, ale lidi si tam zkracují cestu celkem často... No a pak se upil bratr. Lituju rodinu. :-(

5 Arvari Arvari | E-mail | Web | 20. července 2012 v 0:23 | Reagovat

Ale zas se Anette musí nechat, že to bylo mnohem lepší nežten průser v roce 2009. Asi se tentokrát necítila tak unavená, chuděrka. :-D Ale za Nemo bych ji stejně nejradši důkladně nakopala, o Over The Hills ani nemluvě... :-D

6 Ještěrka Ještěrka | 22. července 2012 v 17:44 | Reagovat

No, Nightwish škoda mluvit... i přes Tuomase to byl jeden z letošních nejhorších koncertů - respektive světelná show, hudba a Marco super, ale Anette jedním slovem tragédie. Budu se opakovat, ale když pominu fakt, že si všechny starý písničky posadila níž, aby je vyzpívala, takže to už samo o sobě znělo divně, tak pořád ty výšky zněly, jako když taháš kočku za ocas, a mimochodem Come cover me jsem poznala až při refrénu... Jinak u mě prostě vedou Sabatoni, Korpiklaani, Witni a Arakain s Luckou. A mám pocit, že s těma hláškama je to asi trochu marný, ale ještě je někdy uslyšíme... :-! :-D

7 stranger girl stranger girl | Web | 16. srpna 2012 v 12:05 | Reagovat

Já sice na mastrech byla s jinými lidmi než ty, ale ta hláška o vaření, tam padla taky :D neoriginální :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama