Květen 2012

Honza - umí kastrovat smetákem a mnoha dalšími věcmi

23. května 2012 v 14:03 | Storyteller |  Ze života (mého)
Tak, miláčci ;-)

Ne, nestalo se mi nic tragickýho, ani mému počítači, že jsem tak dlouho nenapsal - to jen předmaturitní přípravy. Ne, že bych v otázkách ležel od rána do večera - měl jsem dost volnýho času napsat na blog, ale takhle to aspoň má patřičný dramatický dojem, no ne? Postupně vám to všechno vylíčím ;-)


Leden - tehdy jsem si uvědomil, že i když je maturita ještě daleko, mohl bych si i začít vypracovávat maturitní otázky

Březen - chodil jsem na kurzy TSP (přijímací zkoušky na Masarykovu univerzitu) - kurzy, které mě měly podle ceny spasit. Na zmíněnou univerzitu jsem si podal 5 přihlášek a ještě jednu přihlášku na Mendelovu univerzitu jako záchranu.

Duben - Sakra, proč jsem si ty maturitní otázky nevypracoval už o prázdninách?!

Duben, květen - postupně jsem se maturitní otázky učil. Myslím, že učit se je vedle modlení/obětování při okultním rituálu docela efektivní způsob, jak maturitu zvládnout. No.

Duben (26.) - praktická. Praktická maturitní zkouška z odborných předmětů u nás spočívá v tom, že si vyberete jedno ze tří témat (dlouhodobý majetek od Olinky - všichni chtěli, zásoby od Ceni a výroba od Mentošky - nikdo nechtěl) a pět hodin datlujete do počítače účtovací předpisy (80 příkladů) + bonus ekonomický výpočty + bonus písemnost. Vytáhl jsem si dlouhodobý majetek od Olinky (trollface).

Duben (27.) - poslední zvonění. S ještěrkou už jsme byli rok (!) dohodnutí, že půjdeme za blackmetalisty. Koupil jsem si na to dokonce paruku, myslím, že jsem vypadal strašidelně. Chodili jsme ve čtyřech a vybrali jsme přes 800 Kč, celkem za třídu 5 000. Není to nic moc (nepřátelé z gymplu měli okolo devíti - ti ale klepali i řidičům na okýnka. No není to na zabití/jetí?), ale pořád lepší než drátem do oka - nepřátelé ze 4. A měli 2 500 (trollface 2).

Duben (27.) - vysvědčení (klasický). Měl jsem 8 jedniček a 4 dvojky (anglina, ekc, ekn a tělák). Who gives a shit?

Květen (2.) - státnice z češtiny. Didaktický test byl dobrý. Sice jsem nepoznal chybu ve slově cíly (7. pád od slova cíl), ale byla to jediná chyba :-D 67 bodů z 69, takže 97 %, takže 1 (trollface 3). U slohovky byla (očekávaně) nepříjemná témata. Nakonec jsem zvolil téma "Jak jsem se stal pověrčivým" - vyprávění. Psal jsem příběh o tom, jak jsem šel do školy (nebojte, už o tom nenapíšu aspoň čtvrt roku), bylo (čirou náhodou) pátek 13., přešla mě přes cestu černá kočka, já jsem zakopl o větev, narazil jsem hlavou do kamene a začal jsem krvácet a jít do mdlob. Představte si, že se mi i vybil mobil!!! NAŠTĚSTÍ šel kolem hodný soused a odvedl mě domů k babičce. Tak od toho dne jse fakt pověrčivý. Nebojte, je to klišoidní. Nebojte, je to trapné. Ale snažil jsem se, aby to mělo hlavu a patu, přímou řeč a napínavou zápletku (ještě to není opravený).

Květen (4.) - státnice z matiky - proč dělat maturitu ze tří částí (anglina), když stačí dát dohromady pár čísel a máte to za 40 minut hotový? Nakonec jsem měl 45 bodů z 50, takže 36 % 90 %, takže 1 (trollface 4.)

Svatý "týden" (4. až 20. května) - důkladně jsem si každý den projel 6 otázek. Zároveň jsem dočetl hexalogii Mládí v hajzlu. Miluju tuhle knihu.

Pondělí, 21. května - slavnostní zahájení maturitních zkoušek - nakazil jsem se tím stresem. Od 10 hodin ráno do 10 hodin večer jsem si opakoval ekonomiku, až jsem z toho nevěděl, kdo jsem a co tu dělám.

Úterý, 22. května - to samý, co v pondělí, akorát že s účetnictvím a s češtinou. Z Mendelovy univerzity mi došel dopis, že jsem přijat (u přijímacích zkoušek jsem měl 182 bodů z 200).

Hlavně ať si v účetnictví nevytáhnu otázky 23. až 25., řekl si v 0:15, než usnul.

Dnes - maturita

Probudil jsem se ve 4:30.

8:00 účetnictví, vytahuji si papírek s číslem 24 - zvláštnosti účtování v osobních společnostech (v. o. s. a k. s.). Trollface - má ho ale někdo jiný. Nakonec jsem to ale nějak zvládl, i když celkem vystresovaný.

8:55 čeština, papírek číslo 13 - Paulo Coelho, Veronika se rozhodla zemřít - tuhle otázku jsem si vyloženě vytáhnout chtěl. Sice jsem nevěděl, že inzerát je publicistický styl, ale who gives a shit? 9 bodů z 9

10:15 ekonomika, papírek 1 - Národní hospodářství a jeho začlenění do světového hospodářství. Za 10 minut jsem neměl o čem mluvit, a to jsem odvykládal navíc i maturitní otázku 2 :-D

11:40 - vyhlášení. Storyteller: 1; 1; 1; 1; 1. Takže i z praktické. Dobrý, no. ;)

Zjistil jsem, že jsem se na Masarykovu univerzitu dostal na 3 z 5 oborů, ale asi stejně půjdu na tu Mendlovku na obor Finance - žeprej je tam lepší praktická výuka a fakulta je dobře hodnocená. Nestudujete tam někdo? ;)

Možná si dám večer skleničku.