Květen 2011

Zlo voní jahodami

27. května 2011 v 15:19 | Storyteller |  Střevo
Nuže, nějak jsem přešvihl termín soutěže na klubu, takže mou báseň uveřejňuji aspoň tady. Zadáním bylo napsat "veselou" báseň, obsahující tato slova: prázdniny, výhra, slunce, obejmutí, jahody. Tak doufám, že se vám báseň bude aspoň trochu líbit. :-)

Ozlacujíce nás svými zlatými paprsky - nad vesnicí svítilo slunce.
Na poli vonělo seno.
I Petra trhala jahody.
Máš už dost pampelišek nanošeno?
Ať nevzniknou neshody.

No tak, Ivet, prázdniny se blíží - a já tu musím okopávat záhony.
to je zase výhra, všichni se tam někde flákaj a mě je štěstí na hony
vzdálené.
Hm, a navíc jsem zjistila, že mám omelety spálené.
Než tohle utrpení - je příjemnější i obejmutí sumce.

Still of the Night

23. května 2011 v 22:37 | Storyteller |  Ze života (mého)
První letošní třešně a jahody jsou lepší, než kdejaká čokoláda. Když jsme na dnešní cyklistické cestě marně hledali rezavý pramen a narazili jsme na červení obtěžkaný strom, zdálo se to být dobrou variantou. No. Předtím jsem však trávil celých 7 hodin v kanceláři. Máme totiž podnikovou praxi - vzhledem k tomu, že se teď na naší škole maturuje, museli jsme jít zavazet někam jinam. A co - že - jsem tam dělal?
  • padesát let předělával katalogy v archivu
  • posílal mnoho smsek a mnoho e-mailů
  • třídil poštu
  • třídil účtenky
  • datloval faktury do účetního programu
  • potvrzoval platby v účetnickém programu
  • a to vše v košili, funusgatích a prudce elegantních střevících
A stejně nevíte, v jakém podniku jsem, že? :-) No, jednou vám to snad řeknu - jednou, až to budete nejmíň čekat. :-)
Jedna neekologická vsuvka: Nevíte někdo, prosím, prosím, náhodou, jak se určuje délka tětivy, kterou vytíná hyperbola na přímce nebo jak vyřešit příklad Ukažte, že přímka 2x - 3y + 4 = 0 s hyperbolou 4x2 - 9y2 = 36 má 1 společný bod. Popřípadě, jak se dá dojít na výsledky těchto příkladů? Jste báječní.Popojedem.

Ve čtvrtek, abychom si trochu po té Osvětimi spravili náladu, jsme se vydali se školou do divadla na představení Brouk v hlavě - dá se říct, že se od začátku do konce řehtáte oněm skvělým hláškám, které neustále od představitelů padají. Sice na vás zpočátku vyhrkne 100 různých postav, (jak už je od Shakespeara zvykem) ale dá se v tom orientovat. Prostě božská komedie. :-)

Storyteller v Osvětimi

18. května 2011 v 22:04 | Storyteller |  Fotím
Nuže, nebyl jsem tam celých 10 dní, po kterých jsem nenapsal, ale něco mi říká, že bych se ozvat mohl. ;) Po dlouhé době přináším nějaké ty fotky. Některé jsou ale jen informativní - pro představu, no ne?

Štěstí zdraví přejeme, robertka ti přinášíme

9. května 2011 v 20:32 | Storyteller |  Ze života (mého)
Nebudete tomu věřit, moji milí čtenáři a liDiczQuOwé, ale vůbec mě v posledních dnech neosvěcují múzy, abych sem něco perolamného napsal, i přesto, že se teď každý víkend o čtyřech z nich zmiňuji. V Bučovicích je stále mrtvo - v sobotu ráno jsem provázěl skupinu 25 Ostraváků, jinak maximálně 10 lidí na jednu trasu.

Nezvyklá kompozice: pes a v pozadí Storytellerova noha.

Ze stereotypu mě mírně vytrhla spolužaččina narozeninová kalba, která vypadala úplně jako narozeninová kalba (čtenáři předstírají překvapení). S dvěma nafutrovanými taškami jsem se trmácel přes celý Slavkov - no, a aby bylo znát moje vyčerpání, uškubl jsem si v křoví čagan, že jsem vypadal úplně jako prafotr Morava. Ženy toho samozřejmě využily a musel jsem jim zapózovat (kdybych neutajoval svou identitu, vložil bych sem fotku, ale asi už mě - přinejmenším lepší stalkeři z vás - stejně znáte, no ne?). L. dostala mj. tričko motorkářská evoluce a taky Fešáka (olbřímí čokoládový robertek). My jsme jí s B. dali materiálnější dary - jablečný a třešňový sirup (čti: Jelzin). Vzhledem k tomu, že jsme měli jít druhý den do práce, jsme se museli zařídit tak, abychom neměli až tak krušné ráno - ale já (znám se) jsem onoho mého předsevzetí stejně moc nedbal. :-) Nicméně jsem sežral tolik jídla, že jsem neměl vůbec žádnou opičku. :-) Když to maso vypadalo tak svůdně - kůřecí, vépřový, tátarák, cígárka…

No, ale moc střízlivě jsem asi stejně nevypadal - když totiž po uširvoucím Karlu Gottovi zaznělo Inis Mona od Eluveitie, uchopil jsem molitanovou kytaru a za nechápavých pohledů ostatních 30 lidí jsem smažil, jako kdybych hrál můj životní koncert. :-) Óój klóóus majájs, inis móónáá…

Že vám Eluveitie nic neříkají? - No, bohužel nejste sami. :-( Nevím, jak moc folk metal frčí, (ách, kde jsou ta léta, kdy byl metal mainstream…) nicméně já jsem touto skvělou skupinou naprosto uchvácen. Mohl bych se tu ještě dlouze rozepisovat, ale lepší bude, když sem prsknu video. Mimochodem, Eluveitie se letos objeví na Masters of Rock, tak neváhejte. :-)


Úkol o péra: Kdo jako první uhodne značku bot, které mám na obrázku, dostane ode mě 2 Ivetina péra!

(s)mějte se!

We are the fans of Jacob, BITCH!

2. května 2011 v 20:46 | Storyteller |  Ze života (mého)
Tak, mí milí návštěvníci, Váš Storyteller včera strávil první den na zámku. Bohužel, památkáři dostávájí rok od roku míň, takže my, průvodci (chudáci malí) dostaneme zákonitě taky míň - pracovní den se nám zkrátil o hodinu (takže mě teď děda musí vozit na vlak, ale pro mou drahou polovičku je to zase výhoda, protože bude moct jezdit jediným autobusem, který jim z tama jezdí).

Za celý den přišlo celkem 31 lidí, což uznejte, že je bída a utrpení (pro zámek - pro nás průvodce to až tak hrozné není, no ne?). Já jsem provázel 3 skupiny (4 - 5 - 6 lidí), B. 4 skupiny (2 - 4 - 3 - 7 lidí). Chtělo by to agitovat lidi a probudit v nich touhu po kultuře - objevte v sobě toho milovníka zámků a přijeďte o víkendu do Bučovic, ne? :-)

Když jsem měl první prohlídku, divil jsem se, že si celý text i po roce pamatuji. Taky jsem znovu zjistil, že mě tento druh práce docela baví - připadne mi to lepší, než dřít někde u soustruhu (já nebyl stvořen pro manuální práci), popřípadě roznášet pivo v nějakém zahuleném pajzlu.

Byl jsem puštěn 15:56, protože paní pokladní správně usoudila, že do 4 hodin nikdo nepřijde. No, vzhledem k tomu, že vlak mi jel 15:58 (nádraží je od zámku vzdálené asi půl kilometru) a já ho stihl, byl jsem rád, že jsem to ve zdraví přežil.
Jen mě pak trochu bolely nohy. No nešel jsem já potom ještě na 3 hodiny ven? (šel)

Taky se tak těšíte na prázdniny? Já nesmírně. Všechno to plánování - samé prospěšné věci (kalba u Anety, Masters of Rock, kalba u Somálské princezny, kalba s Víťem, Praha s B., chata s F. a M., stanování, hody…) a ještě prospěšnější věci, na které se sice až tak netěším, ale dělat je nejspíš budu (muset) - autoškola, zpracovávání maturitních otázek, povinná četba a zpracovávání povinné četby. Áách. Pokud se plány vyplní, budou to skutečně nabité prázdniny. Nebo snad Plniny (že, Chiquitko).

Myslím, že bych se mohl zúčastnit nějaké soutěže pro AK, no ne? Aby se neřeklo, že na ně úplně kašlu (co už - lepší pasivní zájem, než nezájem, což?)

(s)mějte se