Duben 2011

27. Stephen Hawking by řekl tři na třetí.

27. dubna 2011 v 21:42 | Storyteller |  Ze života (mého)
Představte si - představte si (Bože, tenhle blog nikdy nebude vypravěč - tohle bude věčný líčitel; popojedem) - včera jsem měl migrénu, že by z toho padl jeden Vláďa. Nevyspanost, 2 vyučovací hodiny u CRT monitoru a mozartovy koule (má je malé, ale má jich moc) na mně vykonaly své. Když jsem přišel domů, bylo mi ještě jakž takž dobře, ale potom mě rozbolela hlava a já si musel jít ve 4 hodiny lehnout; probral jsem se o půl osmé a bylo mi motavě. Naštěstí migréna neměla dlouhého trvání a brzy odplula.

Vsuvka: taky vám připadá směšné ono jak hovno na dálnici nenápadné zahrnování vyjmenovaných slov do diktátů? Ve středověku totiž v důsledku nesmyslných pověr zbytečně neumíraly čarodějnice, ale netopýři a sýčkové, přibíjení na dveře lidských obydlí.

No.

Dnes se pro mě stavili moji drazí přátelé, prý, jestli nechci jít ven. Víte, oni se nemohou stavit po celý den, kdy svítí sluníčko. Oni se musí stavit právě v té čtvrthodině, kdy tam lije jako z konve. No co, aspoň měli na hlavě přirozený styling. Ale já jsem šel - přestávku v překládání Hraček míru jsem si prostě udělat potřeboval. M. koupil sobě a Somálské Princezně lahváče; přičemž místo, kde je žahali, byla lavka 8 metrů od kostela vzdálená. - Správný muž má v kapse vlasový kondicionér. - Říkal jsem, že za 7,95 metru by je pámbíček potrestal. Leč pohledy oněch křesťansky vyhlížejících lidí (právě vycházivších z kostela), shlížejících na nás místo vzhlížejících k Bohu, nevyhlížely zrovna přátelsky, ač já jsem na ně taky nevzhlížel nijak dobromilsky, ale nahlížím na to s humorem. Tak.

Sám jsem nic pít nechtěl, protože zítra píšem z účta; klekejte před mojí nesmírnou askezí.

Jaký je rozdíl mezi Ruchovci a Lumírovci? - No, Ruchovci byli národní a Lumírovci kosmopolitní. - A jak se jmenoval časopis, který založili? - Cosmopolitan.

O péro - jaké je moje nejoblíbenější (a zároveň jediné, které znám) dílo od Jaroslava Vrchlického?

Tohle jsem dostal od mojí sestřenky (chci vás vyděsit).

Nezmiňoval jsem nic o Velikonocích, že? No, vy to snad přežijete. Řeknu snad jen, že jsem si vyšlehal nějakou čokoládu a nějaké peníze.

(s)mějte se

Velikonoční Velikonoce

22. dubna 2011 v 11:08 | Storyteller |  Ze života (mého)
Tak co? Už máte připravené šlehačky (muži) a zadky (ženy)? Nebo letošní Velikonoce nebudete až tak prožívat? Vždycky mám srandu ze šlehačky mého otce - sadomasochistický bičík ovázaný mašlemi. Strýc si bere olbřímí prakl. Děda zase ten největší čagan, který najde. Jen já poctivě chodím do přírody zprznit nějaké to vrboví na šlehačku vlastnoruční. Muhehehe.

Já: "To se mě nikdo nezeptá, co bylo ve škole?"
Babička: "Co bylo ve škole?"
Já: "Nic, dobrý."

No, ve škole jsem byl oficiálně prohlášen jako ten, co bývá na máj pod větví, což je částečně pravda. Tedy, lépe řečeno na větvi. Ale to je detail. Ale co, ani Ozzák za to nemůže, když na něj přijde jaro, no ne? Nicméně atmoška velikonočních prázdnin je nenahraditelná. :-) Faktory, které ovlivňují mou náladu:

+ modronebé dni
+ zeleň a teplo
+ maturanti, škvařící se ve svém strachu
- děda, který zamořuje dům mluvením o politické situaci
- strýc, který mi rozbil krytku od foťáku a velkoryse mi poradil, ať si koupím novou

Ale klady převažují (zatím).
Jen je poněkud horko, nezdá se vám?
Nezapomeňte se zúčastnit ankety (pokud vám nepřijde úchylná):

I will fight for the users!

14. dubna 2011 v 21:33 | Storyteller |  Ze života (mého)
Ó, mí milí spolu-spolu, ani dnes vás nepotěším, ani dnes vás neosvěžím svěžím článkem. Zase bude výlev/plach, protože Storyteller má bebí na egu. A to všechno škola (ústaff). Tak foukejte.

-počátek stěžující si části-

Zaprvé statistika. Jak už jsem psal:

Statistika nuda je, (pravda)
má však cenné údaje, (nedokážu posoudit)
neklesejme na mysli, (to je těžké)
ona nám to vyčíslí. (nesmysl - vyčíslovat budeme my, nebozí studenti)

Ve statistice děláme indexní analýzu (individuální jednoduché indexy a individuální složené indexy). Celá věda spočívá ve správném rozpoznání extenzitní a intenzitní veličiny (p a q - nebo naopak? Mohl bych vědět, že?). Že jsem na vás sprostý? To jsem vám ještě nenadával matematiččtinou. Problém je v tom, že když zaměníte p a q, posrali jste písemku, ale pětku dostanete stejnou jako ti, kteří jediné, co napsali, byl podpis a datum.

Učitelka, která po nás vyžaduje, abychom kreslili tabulečky a učivo/příklady nazývá "krásami," nám na náladě taky moc nepřidává.

Ale což teprve angličtina. Naše třídní (angličtinářka) je teď indisponovaná, takže jsme vyfasovali jednu paní - malou vzrůstem, ale jinak hodně, hodně olbřímí, aspoň, co se jejích výukových metod týče. Drahá missis mě dnes vyvolala a dala mi dvojku jen proto, že jsem si pro sebe česky řekl něco v tom smyslu: "jééé, si nemůžu vzpomenout," jinak jsem neříkal žádné chyby. No nenasralo by vás to? Mě teda jo.

Malí lidé mají malé problémy. :-)

Ale i přesto jsem disappointed - jsem se to včera šlehal celý den.

-konec stěžující si části-

O víkendu jsem byl sám doma - jal jsem se uspořádat grilovačku, na níž jsem seznámil kamaráda s kamarádkou a s mojí drahou polovičkou. No a vzhledem k tomu, že jsem sice už dospělý muž, ale v hloubi duše ve mně částí stále tkví malý chlapec, udělal jsem si návrat do dětství, a sice hráli jsme stopovačku. Ženské nás překvapily a našly úplně všechno, až na jeden pohár ohnivé vody. Blizny mě ji pak vlily do houby (a já si říkal, že byla nějaká silná). Dopadlo to tak, že jsme se všichni nehorázně společensky unavili a pak nestihli 2 kamarádčiny vlaky (1. mým nekalým záměrem).

Vyprávěl bych vám ještě, jak mě dnes ráno totálně zdisappointedovala jedna iveta neIveta, ale už vás nechci zatěžovat. Projistotu ještě přikládám fotku květů, které jsou teď všude, ale každý si svých pár květů musí vyfotit sám, no ne?


(s)mějte se!

Řešení příkladu

12. dubna 2011 v 20:25 | Storyteller |  Užití myslidel
V tomto článku najdete jenom řešení jednoho matematického příkladu z minula, takže ho klidně můžete ingorovat. Anebo klikněte na ikonku, podívejte se a složte o tom báseň :-)


Sonet hráčům, mým starým přátelům

8. dubna 2011 v 15:25 | Storyteller |  Střevo
Inspirováno wowkokritizujícím dílem South Parku a dvěma mými přáteli

Metoděj je Method-man,
paladin je palach.
Myslím, že támhle na ty fízly by
hodil se mi řádný kalach.

Ráno prudké expení,
odpoledne skilly získávám,
večer následuje kalení,
v noci Arthase k Saphironovi +157 damage swordem připíchávám.

Proč to stále smažíš, synu?
Proč je pro tebe smrt osmi tisíc sedm set sedmdesáti tří manových wyrmů tak důležitá?
Což necítíš na našem trápení vinu?

33 celičkých let hry stále hrají,
dlouhé roky u obrazovky sedí.
Jdeš ven? - Promiň, něco už mám.

Wolkerův trojúhelník

7. dubna 2011 v 17:17 | Storyteller |  Ze života (mého)
Když jsme se měli na dnešek naučit báseň, setkal jsem se s některými naprosto nepřijatelnými názory mých spolužáků na básnictví:
  • básně jsou na hovno,
  • básně se musí rýmovat, jinak to nejsou básně,
  • Jiří Wolker byl kterén, kterej nebyl vůbec zdravej (což je sice z části pravda, ale tady je to s tím zdravím myšleno pejorativně).
Chce to hodně sebezapření, aby člověk nezačal ničit věci kolem sebe. :-)

No, samotná recitace básně pro mě byla menší katastrofou - to jsem se totiž nechal totálně rozesmát od mých drahých spolužáků, kteří se pošklebovali tak, že jsem si myslel, že jedinou věc, kterou ze sebe vypudím, bude "poš-poš-poš". Ale nakonec jsem to dal. :-)

Pro Vás mám dnes 2 nabídky Ivetiných per:

První nabídka jednoho péra je pro nejrychlejšího z vás, který uhodne onu báseň od Jiřího Wolkera.

Ale druhá nabídka bude ještě lákavější - schválně, jestli se vám podaří vypočítat onen příklad, na kterém jsem si dnes vylámal moje matematické zuby:

Zadání: Pravoúhlý trojúhelník s 5cm přeponou má obsah 6 cm2. Určete povrch a objem rotačního tělesa, které vznikne otáčením tohoto trojúhelníku kolem jeho přepony.

Nabízím 3 péra za objem a 5 per za povrch.

Mějte se a počítejte (živě si dokážu představit, že někteří z vás se se mnou teď nadobro rozloučili :-D).

Somálská Princezna

5. dubna 2011 v 22:20 | Storyteller |  Fotím
Dnes bude jen malá fotková (článek), tak chystejte kamení:

On nemůže vyfotit něco normálního. On furt musí fotit jen detaily.


Fotka (ano, fotka) za účelem, aby vám ta 1. připadla hezčí.

Hello, Cthulhu!

4. dubna 2011 v 21:29 | Storyteller |  Ze života (mého)
Bojím se pavouků. A nemám se za to rád. Tedy, bojím se není to pravé slovo, ale spíše se jich štítím - nejsem rád, když jsou blíž než 2 metry ode mě (2,01 metru už mi nevadí). Píšu to proto, že se ozývají výčitky svědomí za ty táhlé černé fleky na mé zdi. Já za to fakt nemoh - dřív, než jsem si stačil cokoli uvědomit, už jsem ho rozmázl slovníkem. Áh. A tuhle - kamarád (Somálská Princezna) mi radil, že když onomu obřímu pavoukovi, který chránil Leannu v Dark Messiah postupně odsekám všechny končetiny, vypadne mi meč +200 Damage. Ani +damagechtivost nepřebila moji arachnofobii. Naštěstí nepatřím k těm, kteří, když vidí pavouka, začnou ječet zabitozabito, ani se jej nesnaží zabít střílením z luku - prostě Pepíka naberu na papír (s esteticky vytyčenými malíky) a vyhodím jej z okna. Tak. Další nekompromisní věc, kterou jste potřebovali vědět.

Co byste řekli, že jsme dnes dělali v češtině. No, surrealistické básně jsme skládali. Nebudu tady dlouze diskutovat o míře surrealismu v nich obsáhlé a už vůbec ne o jejich umělecké hodnotě, ale můžu vám říct, že jsem se upřímně pobavil, když se básně přednášely. Češtinářka řekla, ať na papír napíšeme verš a předáme dál, ale za předpokladu, že každý vidí jen jeden verš. Ukázka, co si pamatuju:
Venku kvetou stromy,
v matice přemýšlíme nad betou,
nad matikářovou blbostí se povznesou,
nohama napřed ho odnesou,
až slepice 2 vejce snesou,
odnesou si je i s tou jejich Vanessou.

No, hádejte, který řádek přidal Storyteller. :-)
Horší bude naučit se Poštovní schránku od Johnyho… Jiřího Wolkera. :-( Áh, jak já nemám rád učení se básní nazpaměť. Navíc ani nemůžu pořádně přednášet, protože mám rýmu jak trám…

Když už jsme u těch vajec - vězte, že ani Iveta s Čucudějem, ani žádní čučudějisté, či slepičí ateisté, se na Velikovejcevražednice vůbec, ale vůbec netěší. POMSTÁÁÁ!!!

To nejspíš učitelé na naší základce chtěli dát veřejnosti najevo, co si o škole dětičky myslí. Jeden z inteligentnějších názorů, což? xD \m/ V pozadí obrázku si všimněte ekonomické vzdálenosti hospody od školy. :-D


Prazvláštní pavouk ten, kterýžto řeckými písmeny mouchy své označuje, no ne?

K nadpisu - vážně toužím po triku Proč volit menší zlo... od chapadel. No, snad si ho vyšlehám.
O péro - kdo(co) je Cthulhu a chci slyšet jméno mého oblíbeného interpreta, který přidal onoho mazlíčka do názvu jedné z písniček i jméno oné písničky. Pospěšte, než bude Iveta nadobro oškubaná!

(s)mějte se a poslouchejte metal!