Iveta - prolog

12. prosince 2010 v 11:09 | Storyteller |  Elfí války
Jmenuji se Iveta, pamatujete si na mě? Zlé jazyky by mohly říct, že právě já jsem rozpoutala válku mezi lesními elfy a temnými elfy. Nicméně jsem to byla já, která uvědomila krále Istvána o atentátu na Věnceslava. Kdysi jsem byla jen obyčejnou mluvící slepicí. Nicméně mi nějaký neznámý elf s temně fialovými vlasy a bledým obličejem nasypal otrávené zrní, já je požila a zemřela.


Víte, myslela jsem si, že po smrti mě čeká jen prázdnota - jak říkají lesní elfové. Postupně vám ochabnou všechny smysly, až se úplně ztratí. Pak už jen věčné temno.
Bylo to trochu jinak.

1. den po mé smrti jsem spala

2. den po mé smrti jsem se psychicky zhroutila z toho, že jsem zemřela a opět jsem spala

3. den po mé smrti jsem spatřila bílého zářivého kohouta v nadkohoutí velikosti, lekla jsem se jej a spala jsem

4. den po mé smrti jsem si uvědomila, že jsem stále po smrti a stále jsem měla depresi - radši jsem si ještě zchrupla

5. den po mé smrti tam byl opět ten kohout. Říkala jsem si, že nebude na škodu se trochu prospat, nicméně kohoutovi již došla trpělivost a začal na mne mluvit:

Kohout: "Vítej, Iveto, v posmrtném životě. Jsem Čučuděj, velký slepičí bůh. Víš, já buď posílám slepice a kohouty do slepičího nebe nebo do slepičího pekla, nicméně ve tvém případě musím udělat výjimku. Na zemi pro tebe zůstal jistý úděl - budeš teď poslouchat moje rozkazy, abys zabránila dalším elfím válkám, je ti to jasné?"

Iveta: "Ano, pane."

Čučuděj: "Ještě něco. Domlouval jsem se s lidským bohem Bohem a ten mi to odsouhlasil - bude ti přidělena podoba krásné lidské ženy, abys to neměla příliš složité. Přece jen, co zmůže obyčejná slepice. Dávám ti ještě mošnu Různých Věcí pro případ potřeby - mezi lesními a temnými elfy tě čekají větší nebezpečenství, než jen otrávené jídlo."

Iveta: "Ale pane, co když to prostě nebudu zvládat?"

Čučuděj: "Neboj, Iveto, budu pozorně sledovat každý tvůj krok a pokusím se tě co nejvíc ochránit."

Iveta: "Nuže dobrá, stejně nejspíš nemám navybranou, že?"

Čučuděj: "Ale teď již rituál metamorfosy! Anna kanojen nainen muuttuu, anna kanojen nainen muuttuu, anna kanojnen, pronesl. Zdá se, že je hotovo. Nyní ti dávám několik dní na seznámení se se svým novým tělem. Až si na ně plně zvykneš, vydej se do podzemí a zabij čarodějnici Hermionu. Ale teď už běž, Iveto, a hodně štěstí."

Sakra, co si o sobě myslel, ten kohout jeden?! Jsem snad něčí služka? No co už, nechci skončit ve slepičím pekle, takže se radši pokusím Hermionu nějak zabít, až se trochu naučím ovládat ty podivné výrostky, které se na mně záhadně objevily; ještě o tom musím napsat zmínku na GreenTea, aby si kamarádi neřekli, že již neexistuji. A jak řekla, tak učinila.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sikar Sikar | Web | 12. prosince 2010 v 13:27 | Reagovat

ach!!! Slepice Iveta!!! jen houšť a větší kapky, konečně zas jednou je na netu něco , u čeho se dá kvokat!

2 need-for-speed-underground2 need-for-speed-underground2 | 12. prosince 2010 v 15:51 | Reagovat

jo moc se mi líby tvúj blog pls byl(a bys hodný(á kdybych ses koukl(a na múj blog :´( ješte jednou dík a soory za ten komentár a jo mas moc hezký blog http://need-for-speed-underground2.blog.cz/ díík :´))))

3 ratuska ratuska | Web | 13. prosince 2010 v 2:52 | Reagovat

Taky bych měla po smrti deprese z toho, že jsem mrtvá... a dozajista bych je zaspala :-D.

4 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 15. prosince 2010 v 11:40 | Reagovat

Slepičí peklo by mne zajímalo.
Kdysi jsem byl na brigádě v drůbežářském podniku ...

Pěkná povídka. Jako vajíčka.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama