Srpen 2010

Jé, seníky!

29. srpna 2010 v 23:40 | Storyteller |  Ze života (mého)
Kdybyste se náhodou zbláznili a rozhodli se vydat na rozhlednu Biskupská Kupa, rozhodně tam nechoďte pěšky. Osedlejte osla, ukradněte soukromý tryskáč, povolejte zečtyři otroky s nosítky, oseldejte divokého orla nebo jánevímco, ale hlavně, ať vás nenapadne jí tam jen tak (sakra, právě jsem si uvědomil, že tam vede silnice, no to je jedno). Tady úryvek z mapy (konkrétně zelená turistická stezka) vám ukáže proč:

Things go GaGa

21. srpna 2010 v 0:11 | Storyteller |  Ze života (mého)
Nyní si poprvé za prázdniny uvědomuji, že se TA škola už sakra vážně blíží. Připomněla mi to Iveta, která se mnou při cestě vlakem řešila její oblíbená témata. Ivetina oblíbená témata:
- škola
- učitelé
- spolužáci
- kteří spolužáci určitě neodmaturují
- maturity
- státní maturity
- přijímačky na vysokou
- školné
Jenže mě prázdniny začaly bavit. Já nechci do města ZLA, nechci honit autobusy, bichlovat se účetnictví a handrkovat se s těma magorama (=spolužákama). Těžká doba. Ještě ke všemu jsem dostal barevné tužky na podtrhávání. No chápete to?

Co jsem to proboha udělal?

19. srpna 2010 v 23:48 | Storyteller |  Ze života (mého)
energeťáky, coca-cola, brambůrky, metaforicky stupidní střílečky - ano (kdybych nejel na týden do Jeseníků, dal bych si teď vegetariánsko-bezpočítačový týden)
Nebovidy u Brna - bez třiceti milionů nízkoúrovňových chat, otřesných drátů elektrického vedení a půlmetrové trávy v lese by byly krásná dědina
kuřečí křidélka - po cikánsku (pokrytá černou krustou nevímzčeho), chutnala jako cigarety
olej - hoří v grilu
Warhammer - jsem poražen již v turoriálu. Debilní hra
střílečky (metaforicky stupidní) - hrány; Co jsem to proboha udělal (Robert Fulghum) - čteno
šipky - vrhány; ruka - bolí
zpáteční cesta - bloudím
v lese - houby
pobyt - super

Strýc Olin a náladové faktory

15. srpna 2010 v 18:31 | Storyteller |  Ze života (mého)
Jsou tu další napoleonské slavnosti ve Slavkově; strýc Olin je opět u nás doma. Kdysi jsem ho nemohl vystát (býval ubytovaný v mém pokoji! a spal na mé posteli!!!), ale dnes už je vcelku snesitelný (možná jsem si jenom přivykl. Toto jsou nejoblíbenější témata, která strýc Olin rád řeší:

Čí só hode, naše hode, pojďme stará do hospode!

11. srpna 2010 v 21:43 | Storyteller |  Ze života (mého)
Bylo nebylo, před čtyřmi lety (a dvaceti kily) se v mém životě udála změna. V té době jsem začal masově poslouchat hudbu. Mým oblíbeným stylem (přiznejme si to) byl hip-hop. No a strýc, aby mi udělal radost, počal mi kupovat hiphoperská trička.

Co mi můžete dát za pravdu, je trvanlivost písniček tohoto žánru (a vůbec v podstatě všech písniček, co se střídají posledních deseti letech na hitparádových žebříčcích) - díky kolovrátkovému rytmu, mluvení místo zpívání a mrzkým textům je člověk vydrží poslouchat přibližně třikrát. Čtvrtým a pátým poslechem riskujete šilhání, šestým a sedmým poslechem hrozí šílenství. Prostě a jednoduše mě hip-hop navždy omrzel, tři roky a 51 týdnů holduji metalu.

Where will you be when the dark is rising?

1. srpna 2010 v 21:31 | Storyteller |  Fotím
V Brně jsem byl ve čtvrtek a potom spontánně i v pátek (plánovali jsme s B. cyklistický výlet na Mohylu Míru, ale bohužel/dík pršelo). Nicméně panorámata neshledávám příliš povedenými. No co, mám i jiné fotky, tak proč si projednou neudělat fotkovou, což?