Hinduistický pohled na svět a vieweghovské vkládání citátů

11. března 2010 v 21:47 | Storyteller |  Ze života (mého)
"Já nejsem muž!"
Éowyn, zabíjejíce černokněžného krále Angmaru

Vyškovsko je hodně malé - zjistil jsem, že já a Chiquitka máme na FB jednoho společného přítele (no, možná Vyškovsko není malé, jenom moje internetové známosti nevelké). Řekl jsem si, když už, tak už a projel jsem jí aspoň fotky - a má je dobrý (samozřejmě z fotografickýho hlediska, nevím, na co myslíte). Ale mám pocit, že FB je stejně na dvě věci - já jej používám pouze k chatování, zjišťování drbů a k prohlížení různých fotek lidí (ale je tam nebezpečně moc šamponů a bárbín). Asi 20% lidí, kteří si mě přidali do přátel, vůbec neznám a nikdy jsem s nimi nemluvil. Prostě lidi.


"Já nejsem didlina. Já jsem pé. té. čtenář."
Já, vysvětlujíce, proč jsem napsal "Choff off CÍ" namísto ordinérního "Chov ovcí"

V prváku jsme měli jednoho profesora, který mě tak trochu pil krev, když si dělal prdel z nás, co pocházíme z vesnice (jako by nestačilo, že u nás staví vlak až při notné dávce modlení). V první hodině říkal, ať zvednou ruku ti, co pocházejí z vesnice (známku z onoho předmětu to naštěstí neovlivnilo). Jindy chtěl vědět, jestli máme slepice (máme). A vrcholem všeho bylo (to ovšem pobavilo i mě), když začal nazývat Žeravice "Nenažranicemi". Ale jinak s ním byla sranda. Každopádně za to, kde se člověk narodí a tráví mládí, nemůže, otázka však je, jestli znamená žití na vesnici nějaký velký problém - já s tím teda problém nemám (i když musím jednou za den kormidlovat mezi slepičími bobky při sběru vajec, co už). Rozhodně tedy lepší naše vesnice, kde kočky vyjí na dobrou noc, než nějaké ošklivé maloměsto (kde jsem jen tak mimochodem pět dní v týdnu). Ale i ono maloměsto má svoje krásy.

"V ředitelně dostaneš tureckou kávu, panáka (nenabídnou ti ho, musíš si o něj říct, ale tohle už ti nedělá problém), školní ročenku, ošklivou propisku s logem školy a objemnou fotografickou publikaci o krásách kraje. Krása kraje má červené kalhotky, říkáš si."
Michal Viewegh, Román pro muže

Při troše štěstí půjdu letos opět na brigádu, opět na zámek TAM. Letos je situace poněkud horší - jsou volné už jen dubnové víkendy (o prázdninách budou dělat prohlídky praktikanti cestovního ruchu, a sice zadarmo, jak výhodné). Takže jsem se přihlásil na šachový turnaj, na divadlo, na výlet do Vídně a na vrh koulí do okresního atletického závodu, abych se trochu ulil ze školy, prvním záchytným bodem budou velikonoční prázdniny. Každopádně kdybyste se zbláznili a chtěli mě vidět na vlastní oči (žádná velká podívaná to tedy není, co už), tak budete mít o kterémkoli dubnovém víkendu příležitost (samozřejmě jen na zámku TAM).

"Když pan Bilbo Pytlík ze Dna pytle oznámil, že brzy hodlá oslavit své sto jedenácté narozeniny ve zvláště vybrané společnosti, nastala v Hobitíně spousta řečí a vzrušení."
J. R. R. Tolkien, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (první věta první kapitoly)

No, když se pan Storyteller z (to je jedno) v pondělí dozvěděl, že se zítra píše z literatury, místo, aby si inteligentě rozvrhl látku, tak nechal všechno na dnešek a zítra ponese následky, protože v tom má guláš. Ah, ale takový problémy byste chtěli mít, žejo.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Antarra Antarra | Web | 11. března 2010 v 23:57 | Reagovat

To s tou ředitelnou mi připomělo, že spolužáci co chodili na ústní zkoušku k mistru Fryntovi (vygoogluj si Fryntu v Uvolněte se, prosím a  pusť s příslušnou část, až se budeš nudit :-D ), tak prý jim byla nejprve nabídnuta káva, čaj a poté rum...mohlo to mít něco společného s tím, že tam šla spousta lidí opakovaně...?
Hezká větev :-D

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | 12. března 2010 v 8:55 | Reagovat

Ta fotka je ilustrace k rituálu otloukání píšťaliček?
Jakožeubude JARO?

3 Storyteller Storyteller | Web | 12. března 2010 v 9:15 | Reagovat

Ne. Ze stříhání větví :-(

4 Eleanor Eleanor | Web | 12. března 2010 v 15:06 | Reagovat

Jo, Fejsbuk. Je to kravina, lidi tam píšou samý hovadiny a to nemluvím o samých debilních skupinám, ale přesto si ho zapínám skoro každej den. Zoufalství. No, ale když člověk opravdu pečlivě hledá, nalezne takového člověka, jehož názory jsou geniální (a to bude asi ten důvod, proč tam chodím, hmm).
Jů, větev. Vzpoměla jsem si na tu vůni toho dřeva, jak to tentononc (eh, lýka?), no to je šumák. :)

5 Eleanor Eleanor | Web | 12. března 2010 v 21:08 | Reagovat

Důvod to má ten, že od nádraží domů to je celkem štreka a nechce v té zimě se mi prostě nechce. Naposledy mi to stačilo v někdy v listopadu, kdy jsem šla proti větru se sněhem. No a další důvod je ten, že jdu přes jakési schody, a ty jsou v zimě totálně zamrzlý, takže se to nedá.

6 Téé Téé | Web | 18. března 2010 v 9:10 | Reagovat

Pf, fejsbůk mi slouží jenom na zachycení slečen, které bych mohla fotit, sem tam napíšu nějakou nezajímavou myšlenku a utíkám zase pryč. Já píšu zítra test z dějin umění, ale asi se na to taky nepodívám a následky budou zase nepěkné.
A to, že je člověk z vesnice není přece žádný problém, ale jo, pamatuju si, jak se lidi ze třídy smáli lidem z vesnice....ale což, základní školy jsou všechny stejný, tadyhle na střední to už nikdo nevnímá, což si myslím, že je dobře...ale oni se fotografové moc často kvůli takovým věcem nepošťuchujou..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama