Srpen 2009

Proč?

31. srpna 2009 v 10:57 | Storyteller |  Střevo
Když začátkem prázdnin, tak teď taky! Proč mi připadá, jako kdyby bylo 1.7. včera?

Br(u)no

29. srpna 2009 v 9:23 | Storyteller |  Ze života (mého)
Včera jsem byl s drahými F. a M. v kině, a sice na Brunovi (jaké štěstí, že po nás prodavač nechtěl studentský průkazy - samozřejmě je nikdo neměl, a neměli je ani ti lidi, co byli vedle nás - po nich už však byly žádané. Muhahaha). Vzal jsem si s sebou málo peněz, abych pak nemusel utrácet za hadry :-). Ve špalku mají conversky za Kč 888,- Leč, já bych si teď radši pořídil boty jiné, a sice pokud se podíváte do odstavce Zajímavé odkazy v mém menu, najdete tam položku Botas. Prohlédněte si ty modely ´66 - tak jeden z nich bude mým (doufejme). No, film byl nad očekávání.

Bojová slepice

26. srpna 2009 v 21:12 | Storyteller |  Ze života (mého)
Já: "Věřili byste, že jenom očištění boha vína stálo třicet tisíc? Kolik pak bude stát restaurování celé fontány? Ti hnusní holubi na to pořád serou a ten trus to hrozně ničí ty sochy."
M: "No, Martine, musíš zabít holuby."
F: "Pořiď si speciální geneticky upravenou neporazitlenou bojovou slepici a převleč ji za holuba"
M: "A kolik holubů zabije taková bojová slepice?"
F: "No, je geneticky upravená, takže tak tisíc holubů."
Já: "Ale tam je hejnečko holubů, tak tři sta kousků"
F: "Takže jednu speciální geneticky upravenou neporazitelnou bojovou slepici pro Martina."
… (později) …
Já: "V našem blogovém světě existuje jeden strašně zlej bloger. Má sice hezký designy, ale oklamává jima lidi, aby chodili na jeho blog, kam píše samý nesmyslný články o hádkách a v diskuzích se s ním všichni hádají. To jenom já do těch diskuzí píšu moudré věci."
M: "Martine, poštvi na něj speciální geneticky upravenou neporazitelnou slepici převlečenou za blogérku!"

Lady Gaga a Lady Kvokvo

25. srpna 2009 v 16:13 | Storyteller |  Ze života (mého)
Počátkem léta jsme si pořídili dvacet Lady Gag. Lady Gagy jsme si vykrmili, a teď nastal čas Lady Gagy povraždit a uskladnit. Loučili jsme se s Lady Gagami těžce, ale přece jenom Lady Gaga je lepší na talíři se zelím a knedlíkem, nežli pobíhající po dvorku a gagající. Lady Gagám se však nechtělo umírat, a i s useknutou hlavou běhaly po dvoře (naštěstí jenom chvíli). Teď už jsou Lady Gagy v mraznici a čekají na významné svátky. (po dvorku běhají Lady Kvokvo). *Teď jsem si vzpomněl na jednu příhodu: Byly hody, k obědu samozřejmě Lady Gaga. Odmítl jsem jíst polévku a dal jsem si rovnou Lady Gagu. Pak jsem si dal polévku a šel jsem na kolotoč. Říká se, že první polovinu jízdy jsem si užíval, ale pak jsem zbledl, následně zezelenal a když jsem vylízal, Lady Gagu jsem tam komediantům nechal (v rosolovitém stavu i s polévkou). Naši mě pak vedli domů a komediant za náma řval, ať si to po sobě uklidíme, ale to už jsme byli pryč…* Starý zlatý časy.

To není šampon, to je geloušek.

24. srpna 2009 v 18:14 | Storyteller |  Fotím
Měl bych psát bláznivé příběhy o elfech, ale nepíšu. Čtu teď Povídky o manželství a o sexu. A jak to s tím souvisí? - Nijak. Prostě jen čtu Povídky o manželství a o sexu.

Zlatovlásko, krásko, kdo ví, co bude dál (právě shlédnuto)

21. srpna 2009 v 18:29 | Storyteller |  Ze života (mého)
Nevím, co mě to napadlo psát takové šílenosti o elfech. Nicméně už jsem to orubrikoval (stejně jako všechny ostatní články) - takže jeden ze slibů (ať už tomu věřím nebo ne - je splněn) a jeden článek v jedné rubrice by bylo málo, tudíž pokračování bude (doufám, že do konce práznin). Nebojte - už mám námět. Také však musím psát referát o bučovickém zámku v rozsahu třech normostran (dost těžký, když mi kastelánka poslala snad tři stovky normostran a pět set fotek v asi deseti dokumentech). Už abych na to dostal můzu. Také jsem trochu změnil kabát (znovu) a mohl bych ho tu nechat (takže anketa v menu je celkem zbytečná). Plánuju však udělat novinku - každé pondělí změnit postavičku v záhlaví, v tom smylu, že každý týden rulez něco jinýho (pokud jste hráli Heroes - nemám to z toho, nicméně by člověk mohl říct, že ona souvislost tu je :-).

Elfí války: Kapitola první - Xeno

19. srpna 2009 v 21:13 Elfí války
Lesní elf Xenofobius Vypravěč Třetí nebyl docela normální elf. Dalo by se o něm dokonce říct, že byl nenormální. Ve svých šestnácti letech už dvakrát propadl ve škole, a proto byl pořád deváťák. Navíc všichni jeho spolužáci se do školy dopravovali pomocí Pšoukoportu, zatímco Xeno si to svištěl v Prasoletu a navíc měl fialové vlasy.

Návrat lorda Voldemorta

17. srpna 2009 v 15:48 | Storyteller |  Ze života (mého)
Odrážkovitě:
- vrátil jsem se z Prahy
- český žargon mi připadá značně neestetický. Nic proti, ale, když štamgast říká: "Hele, ulej mi prosímtebe ještě jednoho prcka, jó?" - je to poněkud nezvyklé (snažil jsem se ve slovníku brněnského hantecu najít slovo "nalévat", abych mohl napsat něco, co může připadat nezvyklé "pražskému pepíkovi" - tenhle výraz jsem tam našel taky, ale některý slova jsou docela prdel - třeba takový "mrdník")
- Strejda V. běhá nahý po dvoře, soused-nesoused. Řekněme, že před dvaceti rokama by to bylo lepší.
- Jekota ječí: "Mamí, mamí, mamí, …" Po desátým "mamí" jsem se jí vysmál. Po padesátým "mamí" se ptám Viktora, jestli je Jekota normální (není). Resp. - bylo mi nakázáno, abych Jekotě polil hlavu vodou - aby nedostala úpal. Když jsem jí polil hlavu, vždycky hystericky vyběhla z bazénu (mamí, mamí). Závěr - polít Jekotě hlavu je zaručený způsob, jak ji od sebe odehnat. Jekotina hlava byla polita několikrát :-)

Dost už toho vytržení. Zpátky do inteligentního života, lepší je přátelský políček, nežli prospěchářské pochlebování.

13. srpna 2009 v 14:39 | Storyteller |  Ze života (mého)
Návštěva odjela. Když odjede návštěva, vždycky ji začneme… začneme se o ní bavit, a řekněme, že se člověk dozví dost informací. Třeba tahle věta, adresovaná od tříleté Kamilky (Jekoty) jejímu dědovi (to je ten Pražák, kterého jsem popisoval v předminulém článku jako dobrosrdečného člověka).:

"Dědo Honzo, můžu ti namasírovat penis?"

Hodnocení mých soupeřů v hlasování o nej bložík, aneb nebudu dělat pokrytce, když už ta bída

12. srpna 2009 v 21:09 | Storyteller |  Užití myslidel
Jenom pár slov, které bych chtěl říct na adresu mých soupeřů. Tak si to rychle přečtěte, nebo raději nečtěte vůbec 8)

Pět českých klišé očima Storytellerovýma

11. srpna 2009 v 15:43 | Storyteller |  Ze života (mého)
Přijel strejda Olin, vidím stovky českých dědků. Namátkově:
1) Iveta Bartošová v českých bulvárech, české bulváry: Jak už jednou kdosi řekl - lidé čtou, co číst chtějí. A proto tu máme bulváry. Říká se, že Rytmus života a Pestrý svět jsou ty vůbec nejhorší zla - prý samá lež. Nejlacinější je Aha!, píše také dobře laciné drby. Šíp nevím, to je takový nováček, ale Blesk je tu už dlouho a pokud si chcete nutně koupit bulvár, kupte si Blesk - ještě relativně objektivní. Relativně. Strejda Olin kupuje každý den Aha!, každý den je na titulní straně Bartošová (divím se, že ještě ČR úplně nezavrhla) a každý den nám recituje ty blbosti, co jsou v Aha! otištěné. V menu pod oblíbenými stránkami je odkaz na takovou výzvu státu, autorem jsou Michal Viewegh a Marek Vašut (občas taky na titulce), tak pokud chcete, můžete se podepsat (pokud chcete, zkuste najít tajný otvor u této barokní truhly pocházející z Chebu, zdobené reliéfní intarzií, znázroňující motivy třicetileté války) - vzpomínka na zámek.

Pět věcí, které bych chtěl zlepšit na svém blogu do konce roku 2009

9. srpna 2009 v 10:58 | Storyteller |  Ze života (mého)
Storyteller musí napsat alespoň dva články, které by ho opravňovaly přezdívat si Storyteller (až dostanu můzu, počtete si).
Storyteller musí doplnit nové recepty do svého Tutoriálu malého domácího pečení (nejprve je praktikuju, potom nafotím, sepíšu a zveřejním - doufám, že budete mít zájem).
Storyteller se pokusí pomocí dobrých způsobů (jak jednou psala Chiquitka v článku, který je na blog.blog.cz uveřejněný) dosáhnout čísla 10 000 v počtu návštěv do konce roku.
Storyteller by rád zavedl rubriky, aby měl na blogu konečně pořádek (některé moje články se patrně liší).
Storyteller by se měl vzmužit a odpovídat na všechny komentáře k jeho článkům, protože je za každý nový komentář velmi rád (a tímto se začnu řídit už teď). J

Psycho článek. Čtěte buď dvakrát nebo nulakrát. Ne jednou. (pro pochopení)

9. srpna 2009 v 2:21 | Storyteller |  Ze života (mého)
Začneme malým autorozhovorem:
Proč jsi nenepsal už asi týden? - Jednoduše se mi nechtělo.
Co ten recept na muffin? - Pokud kliknete na ten obrázek muffinu v menu, objeví se vám recept. Je na nově založeném blogu, protože Autor usoudil, že to tak bude lepší.
Proč? - Autor sám neví.

Hermiona nebojovala

5. srpna 2009 v 9:55 | storyteller |  Ze života (mého)
Byli jsme včera s F. a M. (s kamarády) na Harrym Potterovi. S trochou nadsázky by to dalo nazvat jako vytržení z domanicnedělání do vbrněnicnedělání. Aspoň má člověk pocit, že není pořád doma (vzhledem k tomu, že škola se nezadržitelně blíží). Rezervovali jsme si lístky na třetí hodinu, nicméně když jsme šli do trafiky pro jízdenky na vlak, zjistili jsme, že je v trafice zavřeno (takže jsme jeli až vlakem o tři čtvrtě hodiny později, tudíž rezervace propadla). Nakonec jsme měli stejně místa vzadu uprostřed, takže ok.

Nesem vám noviny, poslouchejte.

2. srpna 2009 v 22:13 | storyteller |  Ze života (mého)
Tento článek je samozřejmě radostnou novinou pro nás, všechny Vieweghovy fanoušky a byla by sranda, kdyby si vybral zrovna mně (s čímž se sice můžu samozřejmě rozloučit hned na začátku, aniž bych se zatím o něco pokusil, nicméně proč to vzdávat hned teď, což?). Uvidíme.